Kuidas saab laenu taotleda?

Laenu saamiseks tuleb täita laenutaotlus. Enne laenutaotluse täitmist võrrelge erinevaid laenupakkumisi ja tehke sobiv valik.
Erinevaid laenupakkumisi saad vaadata siit!

Millal raha laekub?

Laenusummade väljamaksmine sõltub laenuandjast, kuid enamasti makstakse laenusumma välja juba samal pangapäeval peale laenulepingu sõlmimist.

Kas tagatist saab müüa, kui olen võtnud laenu ja see on hüpoteegiga koormatud?

Jah, hüpoteegiga koormatud tagatist on võimalik müüa. Siiski hüpoteegi kustutamiseks soovib laenuandja enne laenu kustutamist.

Kas kinnisvaralaenude puhul on hindamisakt vajalik?

Paljud laenufirmad ei nõua hindamisakti. Siiski, kui hindamisakt on aga juba olemas, siis selle võib samuti esitada, et suurendada võimalikku laenusummat.
Vaata erinevaid kinnisvaralaenude tingimusi siit.

Kas tagatiseks olev kinnisvara tuleb kindlustada?

Jah, tagatiseks olev kinnisvara tuleb kindlustada.

Kas olemasolevat laenu on võimalik refinantseerida?

Jah, laenu refinantseerimine on võimalik, kas mitme laenu ühendamiseks üheks kuumakseks või kallima laenu vahetamiseks madalama kuumakse vastu. Refinantseerimisest loe lähemalt siin.

Kui pikaks ajaks võib laenu võtta?

Laenuperiood sõltub laenuandjast ning võib olla isegi kuni 15 aastat.

Kas laen on võimalik ka varem tagastada?

Jah, kõiki laene on võimalik alati ennetähtaegselt tagastada. Laenuandja võib kehtestada trahvi, kuid see ei ole suurem kui 1% ennetähtaegselt tagastatava laenu summast.

Kas laenu saab ka maksehäirete puhul krediidiinfos?

Maksehäirete olemasolu võib saada takistuseks laenutaotlemisel, kuid paljud laenufirmad väljastavad laene kui uuest laenust tasutakse ka vanad võlad ja maksehäired.